Licealiści z ZSTiO – 59 Żagań odwiedzili jednostkę policji, po tym, jak pierwszy raz założyli granatowe mundury uczniów „Klasy Policyjnej”.
Podczas spotkania poznali historię munduru Policji Państwowej i jego zmiany na przestrzeni lat. Podczas rozmów przekazano im zasady godnego noszenia munduru.
W czwartek ( 8 lutego) w murach Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gościliśmy uczniów I klasy liceum ogólnokształcącego o profilu Edukacja Policyjna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu. Jest to pierwsza klasa policyjna w historii tej szkoły. Komenda Powiatowa w Żaganiu w ramach podpisanego porozumienia wspiera etapy kształcenia być może przyszłych policjantów. Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ uczniowie tej klasy po raz pierwszy założyli mundury „Klasy Policyjnej” wraz z naszywką Patrona Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.
Inspektor Marcin Sapun Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu podczas potkania podkreślał, czym jest mundur oraz jakie obowiązki przyjmują na siebie osoby, które go noszą. Policjanci przedstawili historię munduru Policji Państwowej oraz losy policjantów w czasie II Wojny Światowej. Od historii i tradycji przeszliśmy do współczesności, gdzie omówione zostały rodzaje oraz elementy dzisiejszego umundurowania Policji.
Był to czas, kiedy uczniowie mogli zadać wiele pytań, dotyczących służby w policji a na koniec wizyty zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Źródło: profil społecznościowy Komendy Powiatowej  Policji w Żaganiu Policja Żagań w portalu społecznościowym Facebook.
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 1
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 2
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 3
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 4
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 5
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 6
klasa policyjna policja powiatowa żagań 2024 zdjęcie 7